İnsan zihni; hiç sonu olmayan bir muamma gibi algılansa da, her bilimsel çalışma bizi biraz daha ona yaklaştırıyor. Kendimizi çözüyoruz adım adım. Her mili saniye hayatımızın bir sistematiğidir. Bilinçsiz olarak her 25 mili saniyede 40 kez algılama yapar zihnimiz. Normal şartlarda her 10 saniyede 8 veriyi bilinçli algılarız, ikisi kaçar. Mesela vücudumuz iyi değilken bilinç durumunu ayıran ilaçlar alınmışsa ve terapide, derin trans anında daha fazla veriyi fark eder, algılarız. Gelen bu verileri Temsil Sistemimize; meta programlarımıza göre zihin içinde işleriz. Dokunsal, İşitsel, Görsel, Kokusal, Tatsal ve Dijital temsil sistemlerine sahip insanlar, gelen bilgiyi kendi algı dillerine göre toplar, kaydeder ve öğrenir.

Bilgiyi; Görseller birebir görmek isterler, İşitseller duymak, Dokunsalar ise bizzat hissetmek ve yapmak isteyeceklerdir, Dijitaller kesin ve belirli bir yazılı bilgiye ihtiyaç hissederler. Her kişinin öğrenme programına göre bilgi sunumu yapıldığında, veri kaybı en aza indirilecek, algılama maksimum olacak, hedef kitle daha kolay ve hızlı eğitilebilecektir.

Zihnimizin bilgiyi daha başka işleme yolları da var. “Dikkatin odaklanmasıyla” ilgili veri kayıtlarımız herkeste farklılıklar gösterir. İnsanlar tercihlerini meta programlarına göre odaklarlar. Bu odaklar; insan, mekan, eylem, nesneler, bilgi, zaman ve duyguyu içerir.

İletişim Bilgilerimiz

Görüş ve önerilerinizi bize iletmeniz, sizlere daha iyi bir hizmet sunmamızı sağlayacaktır. Mesajınızla ilgili olarak size en kısa sürede dönüş sağlayacağız.

Adres

Çamlık mah. Dinç sok. No:11 Kat:1 D:4, Ümraniye / İstanbul

İletişim Formu

Başarılı! Mesajınız gönderildi.
Başarısız! Mesajınız gönderiliriken bir hata oluştu.